8 maja obchodzimy polskie święto państwowe - Narodowy Dzień Zwycięstwa. Święto to zostało uchwalone ustawą o Narodowym Dniu Zwycięstwa pod koniec kwietnia 2015 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w celu upamiętnienia zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami i zakończenia II wojny światowej.
Wiersz "Niania i wścibskie pytania" Doroty Gellner recytuje Lena Aleksandrowicz
Dziś coś z mojej bardzo osobistej listy koncertów, na których absencja jest dla mnie nieznośna. Na pierwszym miejscu było Toto z trasy na 35 lecie. Numer dwa .. to Whitesnake, ale sprzed lat 15 stu. Nie to by dziś David Coverdale był bez formy, ale ta muzyka potrzebuje wigoru, którego w pewnym wieku zaczyna brakować.
Za Wolną Encyklopedią o makramach: Makrama – Znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka.
Dwaj wielcy Polacy, najwybitniejszy polski kompozytor operowy Stanisław Moniuszko i król polskiej komedii Aleksander Fredro spotkali się na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie w spektaklu "Fredriana", na który składają się dwa balety: "Przypowieść sarmacka" oraz "Mąż i żona". Wieczór baletowy w dwóch częściach, zrealizowany do muzyki Stanisława Moniuszki z wykorzystaniem motywów sztuk Fredry, ukazuje bogactwo naszego wspaniałego dziedzictwa kulturowego.
ACH JAKA ŚLICZNA I LIRYCZNA… poezja socrealistyczna Wiersze z okresu socrealizmu. Te najśmieszniejsze, te najbardziej patetyczne, najniższej jakości… i z najgorszymi rymami! Jednak, w przypadku wybitnych poetów… forma - ponad 100% normy. Nie będę komentował treści bo ona nie da się obronić… a potępienie już się dokonało. W przypadku niektórych autorów przytoczę równolegle także poetyckie perełki.
Patrząc po ilości przebojów, sprzedanych nosników, like’ach, a przede wszystkim kontraktach reklamowych Adam Levine i spółka to najwyższa półka poprocka. Przyznam szczerze, że z zaskoczeniem obliczyłem sobie, że to raczej mastodonty muzyki, a nie pełne wigoru świeżo upieczone supergwiazdy.
Galeria Uffizi we Florencji to z pewnością jeden z największych i najciekawszych zbiorów sztuki w Europie, a jednocześnie jeden z najstarszych.
"Wiadomości literackie" to tygodnik społeczno - kulturalny, wydawany w latach 1924 – 1939 w Warszawie. Pismo założone przez Mieczysława Grydzewskiego było początkowo gazetą literacką, gdzie przeważały materiały informacyjne i felietonowe. W latach trzydziestych była to głównie tematyka społeczna, literacka, polityczna i kulturalna.
Łukowski Ośrodek Kultury w XXXVI odcinku …stań na głowie!!! Czas zdrowia dla Łukowa…zapraszają na Capoeira
Przejdź do kategorii