Sobotnie artykuły poświęcone będą literaturze dziecięcej i młodzieżowej. Może macie ulubione książki z dzieciństwa, w których się zaczytywaliście bądź które Wam czytali rodzice? Zapraszamy do komentowania i wpisywania swoich propozycji.
Dzisiaj zapraszamy Państwa do lektury książki o jednym z najwybitniejszych himalaistów w historii, czyli o Jerzym Kukuczce. „Kukuczka: opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście” to historia o człowieku, który jako drugi na Ziemi zdobył czternaście ośmiotysięczników, zwanych Koroną Himalajów i Karakorum.
Bohaterką dzisiejszego artykułu będzie osoba, która niedawno dołączyła do grona polskich noblistów, czyli oczywiście Olga Tokarczuk. Olga Tokarczuk jest laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018.
MuBaBao to Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Muzeum powstało w 2002 roku w Czarnowie w gminie Konstancin – Jeziorna. Dyrektorem placówki jest Michał Malinowski.
"Wiadomości literackie" to tygodnik społeczno - kulturalny, wydawany w latach 1924 – 1939 w Warszawie. Pismo założone przez Mieczysława Grydzewskiego było początkowo gazetą literacką, gdzie przeważały materiały informacyjne i felietonowe. W latach trzydziestych była to głównie tematyka społeczna, literacka, polityczna i kulturalna.
23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To niezwykłe święto skłania do refleksji nad poziomem czytelnictwa. Co ma wpływ na kształtowanie gustów czytelniczych? Ilu Polaków przeczytało przynajmniej jedną książkę w 2019 roku? Jaką formę książki wybierają czytelnicy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie Państwo w artykule. Zapraszamy do lektury.
Jeżeli jesteście ciekawi jakie polskie książki kucharskie królowały na przestrzeni wieków, zapraszamy serdecznie do lektury artykułu. W tekście znajdziecie odnośniki do literatury kulinarnej z XVIII i XIX wieku.
Mogą być nowoczesne lub tradycyjne. Niektóre wykonane z papieru, inne z ze spinacza, suwaka czy materiału. Przedstawiamy pomysły na niezbędnik każdego czytelnika czyli zakładki.
Przejdź do kategorii