Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Ilość zdjęć
42 zdjęcia
„VI Przedszkolny Przegląd Piosenki Polskiej” w Łukowskim Ośrodku Kultury
W środę 16 maja 2018 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury miał miejsce „VI Przedszkolny Przegląd Piosenki Polskiej”. Przegląd po raz kolejny zorganizowało Przedszkole Miejskie nr 7 „Szczęśliwa Siódemka" w Łukowie. „VI Przedszkolny Przegląd Piosenki Polskiej” w ŁOK świetnie wpisał się w obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.
W przeglądzie wystąpiły dzieci z wszystkich publicznych przedszkoli w Łukowie:
- Zespół Szkolno-Przedszkolny, Przedszkole Miejskie nr 6 w Łukowie w piosence „To nasza ojczyzna", wykonawcy: Lena Celińska, Emilia Piskorz i Weronika Więsek;
- Przedszkole Miejskie nr 4 „Fantazja" w Łukowie w piosence „Gdzie są kwiaty z tamtych lat", wykonawcy: Łucja Mateńko, Róża Sokoluk i Dominika Vardanyan- Mailyan;
- Przedszkole Integracyjne nr 1 w Łukowie w piosence „Marsz Mokotowa", wykonawcy: Mikołaj Dylak, Krzysztof Mojski i Krystian Atkonis;
- Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie - oddziały przedszkolne w piosence „Jestem Polakiem", wykonawcy: Marcelina Krawczyk, Nikola Dadas i Franciszek Zawadzki;
- Przedszkole Miejskie nr 3 w Łukowie w piosence „Biały krzyż", wykonawcy: Janusz Marczuk, Julian Marczuk i Wojciech Markowski;
- Przedszkole Miejskie nr 2 w Łukowie w piosence „Na nowej górze", wykonawcy: Maria Sosnowska i Filip Cygan;
- Przedszkole Miejskie nr 7 „Szczęśliwa Siódemka" w Łukowie w piosence „Historia Polski", wykonawcy: Aleksandra Skromak, Zofia Ostrysz i Natan Woliński.
Dzieci z grupy Kwiatuszki i grupy Chochliki – reprezentanci Przedszkola Miejskiego nr 7 „Szczęśliwa Siódemka" w Łukowie zaprezentowały się ponadto w przedstawieniu i piosence „Niepodległość”.
Na koniec Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek wraz ze Skarbnikiem Miasta Łuków Barbarą Leszczyńską wręczyli wszystkim występującym dzieciom i ich opiekunom dyplomy oraz nagrody.
Ilość zdjęć
26 zdjęć
Maciej Radomyski z ŁOK zwycięzcą XIII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego w Czemiernikach
Jest piękna wiosenna sobota 12 maja 2018 roku. W Czemiernikach kwitną bzy, bieleją kiście akacji. Zapachy wpadają przez otwarte okno Zespołu Szkół gdzie zebrało się ponad czterdziestu pasjonatów żywego słowa, ich rodzice i opiekunowie artystyczni.
To już XIII Regionalny Konkurs Recytatorski Marianny Bocian, poetki z Bełcząca, organizowany staraniem Czemiernickiego Towarzystwa Regionalnego, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie i Zespołu Szkół w Czemiernikach. Jej niełatwa poezja jest nie tylko pretekstem do szlifowania techniki mowy ale przede wszystkim chwilą refleksji nad rzeczami ostatecznymi, to także wędrówka w głąb siebie ścieżką słów poetki, która z portretu przysłuchiwała się interpretacjom i przemawiała cytatem umieszczonym w przestrzeni dla recytatorów: „W języku (…)się wszelki duch odsłania a człowiek wciąż tworzy i trwa”. Chociaż twórczość Marianny Bocian nie prezentuje tylko kobiecego punktu widzenia… w recytatorskie szranki stanęło tylko pięciu chłopców i młodzieńców.
Konkursowe prezentacje poprzedził wstęp Tadeusza Sławeckiego – Prezesa Towarzystwa i Dyrektora Biblioteki Wojewódzkiej, który przybliżył postać Marianny Bocian… a znał ją osobiście. Koncert konkursowy poprowadził Ireneusz Kaczorek – gospodarz i Dyrektor Zespołu Szkół. Konkursowym popisom przysłuchiwali się: Ewa Hadrian – starszy kustosz WBP, Jadwiga Jaśkowiak, Patryk Pawelec – recytator i instruktor recytacji oraz dr Tadeusz Karabowicz. Podkreślali oni wielokrotnie, że mimo trudnej do werbalizacji treści i formy poezji Marianny Bocian, recytatorzy osiągnęli wysoki poziom artystyczny oraz stan zrozumienia i odczucia emocjonalnego tej symbolicznej i wieloznacznej twórczości. Tak więc wybór nie łatwo dał się zamienić na miejsca i wyróżnienia.
W konkursie wzięło udział sześcioro łukowskich recytatorów, którzy wyraźnie wpłynęli na poziom artystyczny wydarzenia.
W kategorii najmłodszych recytatorów wyróżniono Kajetana Domańskiego, w kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce przyznano Maciejowi Radomyskiemu, drugie miejsce przypadło Julii Semczuk a wyróżnienie Magdalenie Ogrodnik.
Kategorię najstarszych recytatorów reprezentowali – Bartłomiej Niewęgłowski (kl. VII) i Kacper Siwiak (kl. III gimnazjum) – obaj recytatorzy zostali uhonorowani wyróżnieniami.
Gratulujemy kolejnego sukcesu! Laureatów obdarowano książkami i atrakcyjnymi upominkami… ale to jeszcze nie koniec niespodzianek. Na początku czerwca pojadą do Lublina, gdzie wezmą udział w warsztatach recytatorskich.