Chciałaś zacząć się zdrowo odżywiać i zmienić coś w swoim stylu życia, ale gubiłaś się w natłoku informacji dostępnych w Internecie? nie miałaś wiecznie czasu ciągle przekładałaś wyjście do siłowni na później!!! Nasza rada jest bardzo prosta: zacznij z nami od dzisiaj!
Aeroboxing to trening łączący elementy fitnessu, boksu oraz innych sztuk walki (kick-boxing, karate). Te dynamiczne, wykonywane przy muzyce ćwiczenia, przyspieszają tempo spalania tkanki tłuszczowej, wzmacniają mięśnie ramion, nóg, tułowia, rozwijają szybkość, zwinność i wytrzymałość. Podczas jednej godziny aeroboksu możesz spalić nawet od 600 do 800 kalorii.
Aeroboxing - jak wyglądają zajęcia
Aeroboks jest treningiem o wysokiej intensywności. Jeśli nic wcześniej nie ćwiczyłaś i chcesz wypróbować tę formę aktywności, zapisz się do grupy początkującej. Podczas pierwszych zajęć trener wytłumaczy ci, jak wykonywać pozycje poprawnie, aby nie nabawić się kontuzji i nie uszkodzić stawów. Zajęcia z aeroboxingu dzielą się na trzy części: rozgrzewkę, trening właściwy i końcowy cool down (stretching).
Rozgrzewka trwa od około 5 do 10 minut. Rozruch wyprowadzi organizm ze stanu spoczynkowego, przygotuje ciało do intensywniejszej części treningu, dotleniając tkanki, podnosząc temperaturę, co zmniejszy ryzyko naderwania lub zerwania mięśni.
Po rozgrzewce rozpoczyna się trening właściwy, który trwa około 30-40 minut. W rytm muzyki wykonuje się podstawowe ciosy wykorzystywane w boksie: prosty, sierpowy i z dołu. Bardzo ważne jest, aby wszystkie wymachy robić szybko, bowiem to refleks decyduje o zwycięstwie na ringu. Na zajęciach z aeroboxu nie walczy się z drugą osobą, a ciosy wyprowadza się przed siebie, a nie w kierunku przeciwnika. Niektórzy trenerzy dodają do swoich treningów obciążenia, np. 0,5 kg hantle, które trzyma się w dłoniach, dzięki czemu oprócz refleksu, budowana jest siła. Na zmianę z ciosami górnymi, wykonuje się bardzo dużo kopnięć: front kick, side kick oraz elbow strikes, czyli uderzenia łokciem.
Końcową fazą jest tzw. cool down, czyli ćwiczenia wyciszające i rozluźniające, które są niezwykle istotnym elementem treningu. Pozwalają płynnie przejść ze stanu pobudzenia organizmu, regulując rytm serca oraz ciśnienie krwi. Cool down wprowadza ciało w stan rozluźnienia i eliminuje możliwość wystąpienia omdleń i zawrotów głowy. Jeśli jesteś osobą, która ma ogromne pokłady niespożytej energii, zajęcia z aeroboxingu będą dla ciebie idealne.
Aeroboxing - efekty trenowania
Siła wymachów i ciosów w aeroboksie związana jest z pracą mięśni brzucha, pleców, ramion i nóg. Podczas wykonywania ciosów górnych, rozwijają się głównie mięśnie naramienne, trójgłowe, piersiowe, prosty i skośny brzucha (skręty tułowia) oraz mięśnie nóg, ponieważ wyprowadzając uderzenia, stoimy na ugiętych nogach. Wykopy angażują jeszcze mocniej tę część ciała, rozwijając mięśnie pośladkowe, czworogłowe, dwugłowe, przywodziciele i inne. Bardzo ważne jest wzmocnienie ,,rdzenia’’ ciała, czyli tułowia, który ma za zadanie chronić narządy wewnętrzne przed uderzeniami.
Aerobox Special- workshop
Komentarze