Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 16 października 2024 02:20

28. Jesienny Konkurs Recytatorski

28. Jesienny Konkurs Recytatorski


Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci, młodzież, studentów i dorosłych do udziału w 28. Jesiennym Konkursie Recytatorskim, którego hasłem przewodnim są "bajki, baśnie i legendy".

W tym roku przechodzimy na elektroniczny system zgłoszeń. Łukowskie eliminacje odbędą się w Sali Kina Łuków 22 października od godziny 10:30.

Na e-zgłoszenia oczekujemy do 17 października. Zgłoszeni dostępne TUTAJ


ul. ks. kard. St. Wyszyńskiego 20 Łuków, lubelskie
Organizator: Łukowski Ośrodek Kultury
Rozpoczęcie: 22.10.2024 10:30
Spektakl teatralny "Giaur" w wykonaniu Teatru Nemno Spektakl teatralny "Giaur" w wykonaniu Teatru Nemno Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl teatralny "Giaur" w wykonaniu Teatru Nemno, w reżyserii Henryka Hryniewickiego. Sztuka powstała na podstawie utworu G.G. Byrona, a jej realizacja to forma ostatniej spowiedzi, w której uczestniczy Giaur – pokutnik i Ojciec Spowiednik – Widownia.Spektakl odbędzie się 21 października 2024 roku o godzinie 17.00 w Sali Widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Kina Łuków. „Giaur”Spektakl dla młodzieży i dorosłych na podstawie utworu G.G. Byrona zrealizowany w formie ostatniej spowiedzi, w której uczestniczy Giaur – pokutnik i Ojciec Spowiednik – Widownia.Za pomocą tradycyjnej i klasycznej formy wiersza podejmuje problemy współczesnego świata. Scenografia w spektaklu za pomocą elementów symbolicznych odnosi się do współczesnej rzeczywistości, jak i równocześnie kreuje przestrzeń, w której porusza się główny bohater - Giaur. Zderzając formę klasyczną utworu Byrona ze współczesną formą wypowiedzi teatralnej, równocześnie eksponuje różne estetyki wizualne. Spektakl ma na celu pokazanie konfliktu, braku przystosowania i wyobcowania głównego bohatera, do otaczającego go współczesnego świata. Nadrzędnym zagadnieniem, wokół którego skonstruowana jest główna idea spektaklu jest temat śmierci. Równie istotnym tematem podejmowanym w spektaklu jest przyroda, a w szczególności brak szacunku do tego, co naturalne. Natura, jak główny bohater musi uciekać, tylko, że powoli zaczyna brakować miejsca, w którym może się ukryć. Użyte w spektaklu środki multimedialne takie jak projekcje video odzwierciedlają potęgę przyrody i jej żywiołów, jak i współczesne przejawy niehumanitarnego traktowania zwierząt.Wykonanie: Teatr NemnoReżyseria i obsada: Henryk HryniewickiScenografia i projekcje video: Dagmara Jemioła-HryniewickaMuzyka: Piotr ZygmaPremiera: 27 lutego 2021 rokuW spektaklu wykorzystano materiały filmowe dzięki uprzejmości Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! Wydarzenie jest częścią projektu "Senioralne podróże po wysokiej kulturze" finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.Data rozpoczęcia wydarzenia: 21.10.2024 17:00