Przejdź do głównych treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do głównego menu
X
0,00
PLN
Facebook.com
Youtube.com
piątek, 25 kwietnia 2025 03:05
Ułatwienia dostępności
Zaloguj się
relacje
zapowiedź
wideo
BIP
galerie zdjęć
o nas
Pokaż pozostałe elementy menu
start
kino łuków
galeria PROwizorium
galeria PROwizorium
co w galerii?
historia wystaw
historia wystaw
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
o galerii
wystawy przechodnie
wystawy przechodnie
2021
2020
wirtualne wystawy
wirtualne wystawy
wirtualne wystawy 2023
wirtualne wystawy 2021
wirtualne wystawy 2020
warsztaty plastyczne
łutw
łutw
co w ŁUTW?
o ŁUTW
plan zajęć 24/25
regulamin ŁUTW
muzyka
fabryka piosenki
fabryka piosenki
o fabryce piosenki
co w fabryce piosenki?
orkiestra dęta
orkiestra dęta
historia
o orkiestrze
festiwal muzyki organowej i kameralnej
festiwal muzyki organowej i kameralnej
aktualności
o festiwalu
historia festiwalu organowego
ogólnopolski konkurs "wesołe nutki"
ogólnopolski konkurs "wesołe nutki"
aktualności wesołe nutki
o wesołych nutkach
historia konkursu
taniec
ZPiT "Łukowiacy"
ZPiT "Łukowiacy"
co u łukowiaków?
o łukowiakach
łok dance factory
łok dance factory
co w łok dance factory?
o łok dance factory
teatr
teatr
niedziela z teatrem
niedziela z teatrem
o niedzieli z teatrem
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
scena reduta
aktualności scena reduta
o scena reduta
teatr dzieci
teatr dzieci
o teatrze dzieci
2023
2020
2019
2018
2017
teatr TŁOK
teatr TŁOK
historia
o teatrze
zajęcia recytatorskie "Kultura Żywego Słowa"
zajęcia recytatorskie "Kultura Żywego Słowa"
co u recytatorów?
o zajęciach recytatorskich
dni łukowa
dni łukowa
Aktualności Dni Łukowa
Historia Dni Łukowa
Historia Dni Łukowa
2025
2024
2023
2022
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
dofinansowania
dofinansowania
Dzieci Kapitana Nemo
e-asamblaż
Festiwal Kina Moralnego Spokoju 2022
Kino Niepodległa 2020
Kino Niepodległa 2020
Aktualności "Kino Niepodległa 2020"
O "Kino Niepodległa 2020"
Konwersja Cyfrowa Domów Kultury
Program Infrastruktura Domów Kultury
Senioralne podróże po wysokiej kulturze
Trzy Wieki do Wolności
Trzy Wieki do Wolności
Aktualności "Trzy Wieki do Wolności"
O "Trzy Wieki do Wolności"
Wzmocnienie efektywności energetycznej obiektów lokalnej aktywności społecznej
do pobrania
logotypy ŁOK
polityka ochrony małoletnich
regulamin zajęć ŁOK
regulamin zamówień publicznych
Strona główna
Galerie zdjęć
Galerie zdjęć
Wybierz kategorię
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Filtruj
Reset
Liczba zdjęć
129 zdjęć
Zabawa karnawałowa „Rodzinna Przygoda w ŁOK"
9 lutego 2019 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury miała miejsce impreza karnawałowa „Rodzinna Przygoda w ŁOK". W wydarzeniu udział wzięło około 50 dzieci wraz ze swymi rodzicami. Imprezę rozpoczęła bajka „Lego przygoda 2" w Kinie Łuków wraz z niespodziankami pod fotelami „Happy Seats”. Następnie odbył się koncert karnawałowy „Mini Band”, podczas którego wystąpił zespół w składzie: Kacper Czerski - gitara i wokal, Anton Fartusznyj - trąbka, Szymon Borychowski - pianino i Sławomir Wojciechowski - perkusja. Dodatkowo zaprezentowały się solistki: Marysia Zaniewicz - klarnet, Julia Banasiuk - klarnet, Justyna Piotrowska - flet oraz Oliwia Adamczyk - flet. Ostatnim punktem „Rodzinnej Przygody w ŁOK" była zabawa karnawałowa z animatorami Łukowskiego Ośrodka Kultury. Teraz był czas na dyskotekę, rodzinne zabawy integracyjne, konkursy z nagrodami, mini poczęstunek oraz wiele niespodzianek. Dodatkowo naukę tańca cha-cha poprowadziła Agnieszka Zielińska z Platinium Gym&Fitness a zumbę Agnieszka Radzikowska również z Platinium Gym&Fitness. Oprawę muzyczną zapewnili DJ Vivo&DiVido. Imprezę przygotowali instruktorzy ŁOK. Koordynatorami byli: Tomasz Kanadys oraz Anton Fartusznyj. Partnerzy wydarzenia: Kino Łuków, Miasto Łuków oraz Platinium Gym&Fitness. Impreza była okazją do zaprezentowania nowego sprzętu oświetleniowego Łukowskiego Ośrodka Kultury.
Liczba zdjęć
41 zdjęć
Bal karnawałowy dla ŁUTW
2 lutego 2019 roku w Sali Widowiskowej ŁOK odbył się bal karnawałowy Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Słuchaczom podczas zabawy towarzyszył zespół "Szwagry Band" oraz Vivo Divido. Zabawę rozpoczęto odtańczeniem poloneza. Słuchacze mieli okazję wziąć udział w różnorodnych animacjach tanecznych oraz zabawach, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez koordynatora ŁUTW Alicję Dymitruk oraz instruktorów: Ewelinę Szałkiewicz i Antona Fartushnego.
Liczba zdjęć
36 zdjęć
Giełda Kolekcjonerów w ŁOK
W niedzielę 3 lutego 2019 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury miała miejsce kolejna Giełda Kolekcjonerów. Na tym cyklicznym targowisku, które odbywa się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w ŁOK, można było kupić, wymienić, obejrzeć oraz sprzedać znaczki pocztowe, monety i banknoty, karty pocztowe i widokówki, karty telefoniczne, medale, odznaki, ordery, stare dokumenty, listy, pamiątki wojskowe, stare obligacje i akcje, zapalniczki oraz inne starocia. Ciekawostką jest, że można było miedzy innymi nabyć banknot o nominale 200 milionów złotych za jedyne 50 zł ;) Następna Giełda Kolekcjonerów w Łukowskim Ośrodków Kultury w niedzielę 3 marca 2019 roku o godz. 10:00. Zapraszamy!!!
Liczba zdjęć
121 zdjęć
Zabawa karnawałowa w ŁOK dla Zespołu Placówek
W środę 30 stycznia 2019 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury miała miejsce zabawa karnawałowa dla podopiecznych Zespołu Placówek im. Marii Konopnickiej w Łukowie. W imprezie wzięli udział również nauczyciele, opiekunowie oraz rodzice. Imprezę zorganizowali: Rada Rodziców, dyrektor Zespołu Placówek Danuta Kowal oraz Łukowski Ośrodek Kultury. Były tańce, śpiewy, animacje, zabawy integracyjne oraz karnawałowe ozdoby. Niespodzianką było przybycie Świętego Mikołaja, który wręczył wszystkim prezenty. Świetną zabawę zapewnili animatorzy ŁOK: Ewelina Szałkiewicz, Tomasz Kanadys oraz Antonio Fartusznyj.
Liczba zdjęć
89 zdjęć
Niedziela z Teatrem "Koty Trzy"
27 stycznia 2019 roku na sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury odbył się kolejny spektakl z cyklu "Niedziela z teatrem". Gośćmi na łukowskiej scenie byli tym razem aktorzy z katowickiego Teatru Gry i Ludzie. Ten podróżujący teatr swoje spektakle prezentuje w kraju i poza jego granicami. Wielokrotnie uczestniczył w Festiwalu "Malta" w Poznaniu i "Sztuka Ulicy" w Warszawie, a także za granicą na Międzynarodowym Festiwalu Promocji Kultury Europejskiej w Tunezji. Młodzi łukowianie zobaczyli najnowszą sztukę w reżyserii Macieja Nogiecia pt. "Koty Trzy". Pazurek, Chrupek i Kitka to naprawdę niezłe gagatki: wesołe, niesforne, hałaśliwe a do tego bardzo kolorowe. Dlatego też przydarzały się im całkiem śmieszne i "wybuchowe" historie, w które aktywnie angażowana była cała widownia. Aktorzy nawiązali doskonały kontakt z publicznością, która bardzo chętnie wchodziła w interakcje z artystami. Czy chodziło o strzał z armaty, uwalnianie chmurki czy pomoc w grze na instrumentach. Po prawie godzinie dynamicznej akcji, pełnej zagadek, żartów i wesołych historii nastąpił koncertowy finał a w nim prawdziwa kocia muzyka. Okazała się ona jednak całkiem przyjemna dla ucha. Historie i żarty opowiadane przez "koty" były doskonale przyjmowane nie tylko przez dzieci ale i przez dorosłych. Widzowie bez względu na wiek zaśmiewali się prawie do łez, a po skończonym spektaklu chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia na scenie. Wszystkim naszym widzom dziękujemy za liczne przybycie i serdecznie zapraszamy na kolejny spektakl pod tytułem "Zimowa Kraina", który odbędzie się 17 lutego 2019 roku. Koordynatorką cyklu "Niedziela z teatrem" jest Iwona Krystecka.
Liczba zdjęć
42 zdjęcia
Spektakl teatralny dla dzieci „Przygody Kuleczki, czyli o wielkiej sile marzeń” w ŁOK
W środę 23 stycznia 2019 roku w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury odbył się spektakl teatralny „Przygody Kuleczki, czyli o wielkiej sile marzeń” w wykonaniu Teatru Ptasie Melodie. Spektakle obejrzało ok. 300 dzieci z Przedszkoli oraz klas I-III Szkół Podstawowych z Powiatu Łukowskiego. Spektakl przedstawił historię małego i niesfornego Bałwanka Kuleczki. Mieszka on w odległej i mroźnej krainie przykrytej wielką warstwą śniegu. W pewnym momencie buntuje się przeciwko swojej mamie. Wielka siła marzeń w cudowny sposób przenosi go z domu do krainy mu nieznanej - Polskiej Doliny. Bałwanek spotyka na swej drodze bohaterów, którzy rozmową i zabawą przekazują mu pewne mądrości. Wesoła piłkarka Ania uczy go zabawy z dziećmi w piłkę nożną. Pani Policjantka przedstawia mu zasady zachowania na ulicy. Dobrych zasad uczy go też spotkanie z Psem a Sowa Mądra Głowa z pomocą dzieci pomogła Bałwankowi wrócić szczęśliwie do domu. Zabawne przekomarzanie się postaci na scenie oraz interaktywne zabawy z widzami dodały spektaklowi nieodpartego uroku. Koordynatorem wydarzenia była Ewelina Szałkiewicz.
Liczba zdjęć
72 zdjęcia
Łukowskie Obchody 156. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego
We wtorek 22 stycznia 2019 roku pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych na Placu Narutowicza rozpoczęły się Łukowskie Obchody 156. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego. Następnie miał miejsce przemarsz z pochodniami oraz kosami pod „Mówiące Kamienie” ks. gen. Stanisława Brzóski i Franciszka Wilczyńskiego w Parku Miejskim. Spacer do miejsc poświęconych pamięci Powstańcom Styczniowym zakończył się przy grobie Powstańców Styczniowych na Cmentarzu Św. Rocha. Wydarzenie zorganizowali: Łukowski Ośrodek Kultury, Miasto Łuków, Motoweteran, Towarzystwo Fruwającej Muchy oraz ZHP Hufiec Łuków. Koordynatorami Łukowskich Obchodów 156. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego byli: Andrzej Zdrojewski oraz Tomasz Kanadys. W programie był m. in.: odśpiewany Hymn Polski przez uczestników tego wydarzenia, przybliżenie historii Powstania Styczniowego przez Ewę Sposób, część artystyczna w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie, apel poległych odczytany przez dyrektora ŁOK Grzegorza Skwarka, część artystyczna w wykonaniu Teatru Poezji ŁOK oraz melodie wojenne zagrane na trąbce przez Antonio Fartusznego. W każdym z miejsc poświęconych pamięci Powstańcom Styczniowym miało miejsce złożenie wieńców oraz zapalenie zniczy m.in. przez delegacje: Posła na Sejm Krzysztofa Głuchowskiego, Powiatu Łukowskiego, Miasta Łuków, Łukowskiego Ośrodka Kultury, Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie, Towarzystwa Fruwającej Muchy oraz mieszkańców naszego miasta Obchody miały na celu upamiętnienie największego polskiego powstania narodowego. Powstanie przeciwko Imperium Rosyjskiemu, zostało ogłoszone Manifestem 22 stycznia 1863 roku, wydanym w Warszawie przez Tymczasowy Rząd Narodowy. Wybuchło 22 stycznia 1863 roku w Królestwie Polskim i 1 lutego 1863 roku na Litwie. Trwało do jesieni 1864 roku. Miało ono charakter wojny partyzanckiej, w której stoczono ok. 1200 bitew i potyczek. Przez oddziały powstania styczniowego przewinęło się około 200 tys. ludzi. Mimo początkowych sukcesów zakończyło się klęską powstańców, z których kilkadziesiąt tysięcy zostało zabitych w walkach, blisko 1 tys. straconych, ok. 38 tys. skazanych na katorgę lub zesłanych na Syberię, a ok. 10 tys. wyemigrowało. Zdarzały się przypadki, że Rosjanie zabijali pojmanych powstańców, dobijali rannych, mordowali lekarzy spieszących im z pomocą, obdzierali do naga zabitych. Po bitwach Rosjanie palili miejscowości, które udzieliły schronienia powstańcom, dokonywali rzezi ludności cywilnej. Niszczono dobra kultury. Przypominamy, że wielu młodych łukowian zaciągnęło się do oddziałów powstańczych, które na początku toczyły z zaborcą rosyjskim duże bitwy, rzucając do walk setki, a nawet tysiące ludzi. Cześć i chwała bohaterom!!! Cześć ich pamięci!!!
Liczba zdjęć
36 zdjęć
Wernisaż wystawy „Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć” w Galerii PROwizoirum
W poniedziałek 21 stycznia 2019 roku w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury miał miejsce wernisaż wystawy „Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć”. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 22 lutego 2019 roku. Wstęp wolny. Wystawa została przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi. Gościła już w wielu krajach Europy i świata m.in.: na Węgrzech, we Włoszech, w Estonii, Francji, Holandii, Norwegii, Niemczech, USA, Meksyku, Brazylii czy w Singapurze. Wystawie towarzyszy przegląd filmów Krzysztofa Kieślowskiego. W Kinie Łuków będzie można obejrzeć do wyboru: „Dekalog, Jeden”, „Podwójne życie Weroniki”, „Gadające głowy” lub „Trzy kolory”. Terminy i godziny seansów uzgadniane są indywidualnie, rezerwacja pod numerem telefonu 531-031-888. Cena biletów grupowych: 5 zł, opiekunowie gratis. Koordynatorem wystawy jest Anna Karolkiewicz. Krzysztof Kieślowski urodził się 27 czerwca 1941 roku w Warszawie. Początkowo uczył się w szkole pożarnictwa we Wrocławiu, potem wybrał warszawskie Liceum Technik Teatralnych, gdzie kształcił się w latach 1957-62. Otrzymał posadę garderobianego w Teatrze Współczesnym w Warszawie - pracował tam przez rok, był garderobianym m.in. Tadeusza Łomnickiego, Edwarda Dziewońskiego, Aleksandra Bardiniego, Zbigniewa Zapasiewicza. Do łódzkiej filmówki dostał się dopiero za trzecim razem, w 1964 r. Dyplom uzyskał w 1970 r. Studiował pod kierunkiem m.in. wybitnego dokumentalisty Kazimierza Karabasza. Pierwszym jego filmem fabularnym było „Przejście podziemne” (1973). „Amator” z 1979 roku, uważany za jedno z najwybitniejszych dzieł reżysera, zdobył m.in. nagrodę INTERFILM jury ewangelicznego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. W 1988 powstał cykl 10 filmów w reżyserii Kieślowskiego. Każdy trwający blisko godzinę odcinek, stanowi wariację na temat jednego z Biblijnych Dziesięciu Przykazań. Jednak żaden z filmów nie odzwierciedla dosłownie dziesięciu przykazań w kontekście wiary chrześcijańskiej. Dwa odcinki doczekały się dłuższych o blisko pół godziny, kinowych wersji: „Krótki film o zabijaniu” (Dekalog V) i „Krótki film o miłości” (Dekalog VI). W roku 1995, w stulecie narodzin kina, obrazy Kieślowskiego znalazły się na watykańskiej liście 45 filmów fabularnych, które propagują szczególne wartości religijne, moralne lub artystyczne. W latach 1993-1994 reżyser zrealizował cykl „Trzy kolory”. Powstały filmy: „Biały”, „Niebieski” oraz „Czerwony”. Za film „Niebieski” Kieślowski zdobył Złotego Lwa w Wenecji, a za film „Biały” Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie. „Czerwony” za scenariusz i reżyserię uzyskał po dwie nominacje do Oscara, francuskiego Cezara i Nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej BAFTA. Krzysztof Kieślowski zmarł 13 marca 1996 roku w Warszawie, z powodu choroby serca. W Łukowskim Ośrodku Kultury w ramach wystawy „Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć” będzie można zobaczyć dokumenty, fotosy i plakaty wiążące się z filmową twórczością legendy polskiego kina Krzysztofa Kieślowskiego. Wystawa jest swego rodzaju podsumowaniem życia, twórczości artystycznej oraz „życia po życiu” jednego z największych twórców polskiego kina – reżysera filmów dokumentalnych i fabularnych, scenarzysty, autora sztuk teatralnych, reżysera teatru i telewizji, pedagoga, opiekuna artystycznego młodych filmowców. Także autora dokumentalnych fotografii i poezji pisanej w okresie młodzieńczym. A czasami nawet aktora, który ma w dorobku kilka epizodów z drugiej strony kamery. Artysty, którego dorobek ciągle jest oglądany, analizowany, poddawany różnorakim interpretacjom, którego myśl znajduje kontynuatorów i naśladowców nie tylko w kinie polskim, ale europejskim i światowym. Zapraszamy do ŁOK!
Liczba zdjęć
30 zdjęć
Recytatorzy ŁOK tryumfują na konkursie w Woli Osowińskiej
Nowy rok recytatorski zaczął się pomyślnie dla łukowskich „mistrzów żywego słowa”. W czwartek 17 stycznia 2019 roku odbył się XXIX Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Bożonarodzeniowej i Religijnej w Woli Osowińskiej. Do konkursu przystąpiło ponad pięćdziesięcioro recytatorów, ośmioro reprezentowało Łukowski Ośrodek Kultury. Miło nam zakomunikować, że siedmioro zostało laureatami tego wydarzenia. W kategorii najmłodszych klasy I-III szkoła podstawowa pierwsze miejsce zajęła Lena Aleksandrowicz a trzecie Anna Rokicka z klasy II. W kategorii klasy IV–VI szkoła podstawowa pierwsze miejsce przypadło Maciejowi Radomyskiemu z klasy V, trzecie miejsce Julii Drozd z klasy IV a wyróżnienie Magdalenie Ogrodnik z klasy V. W najstarszej kategorii klasy VII-VIII szkoła podstawowa oraz gimnazja pierwsze miejsce otrzymała Julia Semczuk z klasy VII a drugie miejsce Bartłomiej Niewęgłowski z klasy VIII. Przed nami kolejne konkursy. Mamy nadzieję, że pasję recytowania uda się Wam w dalszym ciągu godzić z nauką i innymi obowiązkami. Gratulujemy sukcesów! Niech będą one zachętą do dalszej pracy ze słowem.
Liczba zdjęć
123 zdjęcia
Koncert Fabryki Piosenki „Piosenka Ci nie da zapomnieć” w ŁOK
W piątek 11 stycznia 2019 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury miał miejsce koncert „Piosenka Ci nie da zapomnieć”. Wokaliści Fabryki Piosenki ŁOK zabrali nas na niezwykłą podróż w czasie. Przenieśliśmy się bowiem do złotych czasów dla polskiej kultury, sztuki, muzyki i piosenki - do dwudziestolecia międzywojennego. Podczas koncertu zabrzmiały największe przeboje Henryka Warsa, Zygmunta Wiehlera, Jerzego Petersburskiego, Jerzego Jurandota czy Ludwika Starskiego. Nie zabrakło również humoru kabaretowego i melodramatycznych wykonań charakterystycznych dla muzyki tamtych lat oraz przedwojennej kinematografii. Wystąpili: Maja Komoszka, Gabrysia Rek, Maja Misiak, Ola Misiak, Maja Przegalińska, Gabrysia Łukasik, Oliwia Dzido, Weronika Chmiel, Mikołaj Gajowy, Marta Skurka, Zuzia Bochman, Łucja Gronowska, Ala Zakrzewska, Julia Stolarczyk, Dominika Piros, Weronika Radomyska, Karolina Jastrzębska, Emilia Szcześniak, Zosia Szczuchniak, Emilia Mateńka, Ala Kryczka, Klaudia Borejko, Anastazja Klimiuk, Sylwia Purzycka, Karolina Oklińska, Bartek Sosnowski, Wiktor Dauter, Olek Kita, Bartek Gawroński, Kuba Jastrzębski, Marta Wardak, Julia Wardak oraz Weronika Wierzchowska. Młodych wokalistów wspierał pianista - Patryk Czyżewski. Opiekę artystyczną nad projektem sprawuje Monika Sołtyszewska-Leśkiewicz. Wpływy z biletów przeznaczone zostaną na rozwój działalności Fabryki Piosenki ŁOK. Podczas koncertu nagłośnienie zaprezentowała firma Konsbud.
poprzednia
1
…
10
11
12
13
14
…
31
następna