Karpatka zrobiona jest z ciasta parzonego, które pięknie wyrasta, tworząc wysokie góry i masy budyniowej. Ulubione ciacho mojej rodzinki… Długo myślałam że nie dam rady zrobić tego ciasta sama, szłam na łatwiznę i kupowałam gotową mieszankę znanej firmy. Jednak pewnej niedzieli odważyłam się i przygotowałam ciasto od początku do końca sama. Efekt przeszedł moje oczekiwania a karpatka „zniknęła” w kilka godzin.
W odcinku XXVIII ...Stań na głowie!!! Czas zdrowia dla Łukowa Łukowski Ośrodek Kultury i Klub Platinium Gym&Fitness zapraszają na trening- TBC
Zapraszamy na kolejny odcinek na temat początków z recytacją.
Wyznaję zasadę, że o wieku nie decyduje metryka, ale stan ducha. Dobrze, by jeszcze w parze szła fizis, a w przypadku dzisiejszego bohatera nawet ja mam mieszane uczucia. Jak słucham jest świetnie, jak zaczynam oglądać, machinalnie sięgam po telefon by wezwać eRkę, bo się boję, że nam się Rod Stewart rozsypie.
Sobotnie artykuły poświęcone będą literaturze dziecięcej i młodzieżowej. Może macie ulubione książki z dzieciństwa, w których się zaczytywaliście bądź które Wam czytali rodzice? Zapraszamy do komentowania i wpisywania swoich propozycji.
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny koncert. Tym razem na żywo wystąpi Andrzej „Piasek” Piaseczny. Transmisja koncertu odbędzie się w sobotę 25 kwietnia 2020 roku o godz. 21:35 na TVP2. Retransmisja koncertu w niedzielę 26 kwietnia 2020 roku o godz. 21:35 na TVP Polonia.
24 kwietnia 2020 roku zespół Łukowskiego Ośrodka Kultury zaprosił jako pierwszych mieszkańców bloków przy ul. Kiernickich w Łukowie do wyjścia na swoje balkony, by zaprezentować pierwszy z planowanych koncertów i wydarzeń kulturalnych, które przygotowaliśmy na czas nie tylko zaostrzonej kwarantanny, ale i całą wiosnę i lato, które zapewne minie nam w cieniu zagrożenia epidemicznego.
Transmisja z tego wydarzenia w sobotę 25 kwietnia 2020 roku o godzinie 13:00
Coś dla starszych i trochę młodszych. Stara i zanana lektura w nowej i zupełnie nowatorskiej odsłonie. „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza nie trzeba przedstawiać nikomu. Ta historyczna powieść należy już do polskiego kanonu.
Wiersz "Z trąbką w uchu na podsłuchu" Doroty Gellner recytuje Maciej Radomyski
Przejdź do kategorii