Jury w składzie:
- Aleksandra Strzałkowska-Chojnacka – animatorka kultury, instruktor WOK w Lublinie;
- Dorota Julianna Mościbrodzka – Kustosz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, poetka, recytatorka, fotografka;
- Barbara Szarwiło – reżyserka Teatru Ziemi Chełmskiej, aktorka Teatru LUKLA, animatorka kultury w Chełmskim Domu Kultury,
wysłuchało 51 recytatorów w kategorii klas I-III w dniu 4 czerwca 2019 r. a 5 czerwca 56 recytatorów w kategorii klas IV-VI.
Jury z zadowoleniem zauważa, że w tym roku nastąpiło większe zróżnicowanie repertuaru, co znacząco wpłynęło na jakość i przyjemność odbioru prezentowanych recytacji. Jednocześnie stale przypomina, jak bardzo ważny jest wzrokowy kontakt z publicznością, właściwa artykulacja i tempo, które mają ogromny wpływ na czytelność i przekaz recytowanego tekstu. Niepokojąco często pojawia się również maniera zmiękczania spółgłosek, nieprawidłowa w języku polskim.
Jury serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za pracę, jaką włożyli w przygotowanie prezentacji. Dziękujemy za autentyczne emocje, którymi zechcieliście się z nami podzielić. Wierzymy, że to dopiero początek pięknej i świadomej recytacji. Dziękujemy rodzicom i pedagogom, którzy poświęcają młodym recytatorom wiele uwagi i dbają o ich rozwój. Zachęcamy do dalszej pracy i poszukiwań repertuarowych, które pozwolą dzieciom i młodzieży doskonalić swój warsztat.
Jedno z wyróżnień otrzymał Maciej Radomyski z Łukowskiego Ośrodka Kultury. Gratulujemy Maciejowi sukcesu a jego młodszym koleżankom życzymy aby ten udany początek, przez dalszą pracę, doprowadził już niebawem do „pięknej i świadomej recytacji”.
Instruktorem recytacji w ŁOK jest Sławomir Żyłka. Gratulacje :)
Komentarze