Spotkanie poprowadzi Kazimierz Jan Gajowy, prezes Fundacji Fenicja im. Św. Charbela, ale również misjonarz na Bliskim Wschodzie, arabista, kompozytor i aranżer.
Spotkanie będzie powrotem w głąb historii, nawiązującym do wyjątkowych Polaków, żyjących na libańskiej ziemi. Podczas wydarzenia usłyszymy również opowieści o życiu Polaków we współczesnym Libanie.
Kilka słów o prelegencie:
Kazimierz Jan Gajowy – salezjanin, urodził się w 1960 roku w Staninie nad Wilkojadką. W latach 1987-1993 pracował, jako wychowawca w Salezjańskim Centrum Młodzieżowym
w Libanie, w miejscowości El-Houssoun. W tym czasie ukończył Pontificium Institutum Arabicorum et Islamologiae w Rzymie. Od 1993 do 1998 roku był dyrektorem Salezjańskiego Centrum Młodzieżowego w Libanie. Następnie w latach 1998-2001 studiował na Uniwersytecie w Caen we Francji, gdzie w 2002 r. uzyskał dyplom magistra (Maitrise de Science de l’Education) nauk wychowawczych. W 2001 roku został mianowany dyrektorem szkoły zawodowej „Don Bosco Technique Fidar”, funkcję tę sprawował do 2006 roku.
Misjonarz na Bliskim Wschodzie, arabista i pedagog pracujący na rzecz pokoju i solidarności między ludźmi rożnych kultur i religii. Odznaczony w 2008 r. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „Polonia Restituta” za pomoc jakiej udzielił obywatelom polskim i libańskim polskiego pochodzenia w czasie wojny w Libanie w 2006 r. Kazimierz Jan Gajowy jest też kompozytorem i aranżerem a także autorem tekstów dziesiątek utworów wydanych w Polsce i zagranicą.
Zapraszamy!
Komentarze