Partnerami XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie są: Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj Życie!” oraz Powiat Łukowski.
Patronat Honorowy nad XI Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
W skład Komitetu Honorowego wchodzą: Ordynariusz Siedlecki JE Ks. Bp Kazimierz Gurda, Wicepremier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Proboszcz Parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie Ks. Kanonik Krzysztof Stepczuk, Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski oraz Dyrektor TVP3 Lublin Ryszard Montusiewicz.
Organizatorzy: Łukowski Ośrodek Kultury oraz Miasto Łuków. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Mateusz Rzewuski. Mecenat wydarzenia: kwiaciarnia Łąki Pąki i Parisel Palace Leśne Zacisze.
Trio stroikowe „Reed Connection Trio”
Główną ideą powstałego w 2008r. zespołu Reed Connection Trio była chęć wspólnego grania, prezentacja i promocja polskiej i światowej muzyki kameralnej przeznaczonej na instrumenty dęte. Trzon zespołu stanowią muzycy Tria d’anches: Michał Mogiła - obój, Jarosław Podsiadlik - klarnet i Rafał Dołęga - fagot. Artyści są solistami Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda. Udzielają się również w międzynarodowych projektach orkiestrowych, kameralnych, solowych, pedagogicznych i organizacyjnych. Różnorodne doświadczenia artystyczne pozwalają im z powodzeniem prezentować muzykę wielu stylów i epok (od baroku do współczesności), a z pomocą założonego przez nich Stowarzyszenia Artystów „Zdolni do Wszystkiego” proponują ciekawe projekty (od edukacyjnych, przez muzykę poszczególnych narodów np: francuską, włoską, niemiecką do polskiej muzyki współczesnej i inne). Muzycy występują w różnych formacjach np. trio, kwartet, kwintet, kwintet fortepianowy czy zespół wokalno-instrumentalny.
Zespół Reed Connection występował na wielu koncertach i festiwalach w Polsce i w Europie m.in.: „Dni Muzyki nad Odrą” w Neuzelle, „Space Art Festival” w Warszawie, Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Lubsku, „Euro Chamber Music Festival” w Gdańsku, Koncert z okazji Jubileuszu 65-lecia Filharmonii Zielonogórskiej, Festiwal Muzyki Kameralnej w Urlach, Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, Lubuski Festiwal Muzyczny, Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Katedrze” w Kołobrzegu, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Szczecinie czy Międzynarodowy Festiwal Letnie Koncerty Organowe i Kameralne we Władysławowie. Na początku 2017r. zespół dwukrotnie wystąpił z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej pod dyrekcją Czesława Grabowskiego na koncertach w Danii prezentując specjalnie na tę okazję zaaranżowane trio Ludwiga van Beethovena - Wariacje na temat „La ci darem al mano”. Reed Connection Trio wystąpił po raz pierwszy w marcu 2010r. w Zielonej Górze wraz z zaproszoną do projektu znaną polską pianistką Beatą Bilińską. Artyści wykonali dwa kwintety na fortepian i instrumenty dęte Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ludwiga van Beethovena. Projekt zebrał bardzo pozytywne głosy na łamach polskiej prasy muzycznej. W 2019r. podczas jubileuszu działalności artystycznej Reed Connection Trio wystąpiło na wspólnym koncercie z Grupą MoCarta. W 2020r. odbyła się premiera debiutanckiej płyty CD Reed Connection Trio z koncertami promującymi w Polsce i za granicą.
Serdecznie zapraszamy na koncert!
Komentarze