Spektakl teatralny „Jaś i Małgosia” to adaptacja znanej na całym świecie baśni według braci Grimm, opowiadającej o dwójce dzieci, porzuconych w lesie przez złą macochę. Małgosia i Jaś błądzą w lesie, aż ujrzą niezwykły dom, zbudowany z chleba, z ciastek oraz z cukru. Zaczynają go jeść, ponieważ są głodne. Wtedy z chaty wychodzi stara kobieta i uprzejmie zaprasza dzieci do środka. Gdy one wejdą, okazuje się, że miła staruszka jest czarownicą, która zwabia ludzi do swojego domu, a potem ich pożera. Jaś został zamknięty w komórce, a Małgosia zmuszona do usługiwania czarownicy. Każdego dnia Jasiowi podawane są najlepsze posiłki, gdyż czarownica chce go podtuczyć przed zjedzeniem. Co jakiś czas kiepsko widząca czarownica każe mu wystawić palec, by ocenić, czy jest już dość gruby. Jaś, by opóźnić swoją śmierć, wystawia znalezioną kostkę, którą Baba Jaga bierze za jego palec. Po czterech tygodniach czarownica, zniecierpliwiona czekaniem, decyduje się zjeść go tak czy inaczej. Przerażona Małgosia zaczyna modlić się do Boga o ratunek dla brata. Następnego dnia czarownica przygotowała piec i każe Małgosi sprawdzić, czy jest już dobrze nagrzany. Tak naprawdę chce ją też upiec i zjeść. Małgosia odpowiada, że nie umie tego robić. Czarownica, by jej pokazać, jak to się robi, wsadza głowę do pieca. Wówczas sprytna Małgosia wpycha ją do środka i zatrzaskuje drzwi. W ten sposób czarownica zostaje spalona żywcem we własnym piecu. Po śmierci Baba Jagi dzieci przeszukując jej dom znajdują dużo biżuterii i innych cennych rzeczy po zjedzonych przez czarownicę osobach. Zabierają tyle kosztowności, ile zdołają unieść i ruszają do domu. Tam okazuje się, że ich macocha już nie żyje, a ojciec na widok wracających dzieci, bardzo się ucieszył. Odtąd wszyscy żyją długo i szczęśliwie.
Celem spektaklu jest zachęcenie do uprawiania sportów i prostych zajęć ruchowych, aby nie mieć wady postawy a w przyszłości bólu pleców. Na uwagę zasługuje również przesłanie wzajemnego czynienia dobra, które w przyszłości powraca.
Akcja rozgrywa się w chacie drwala, w lesie oraz w domku Baba Jagi.
W przedstawieniu występuje 10 postaci: Małgosia, Jaś, Drwal, Drwalowa, Baba Jaga, Wilk, Kózka, Lisek, Myszka oraz Dziadek jako narrator.
Bilety na spektakl teatralny „Jaś i Małgosia” w cenie 20 zł do nabycia są w kasie Kina Łuków oraz on-line
Rezerwacje ważne są do 9 stycznia 2023 roku. Ilość miejsc ograniczona!
Komentarze