Oferta programowa była bogata, zróżnicowana i rzec by można dla teatromana w każdym wieku.
*Teatralny poranek z „CZERWONYM KAPTURKIEM” to kukiełkowa interaktywna bajka dla dzieci od 6 lat.
Pewien krawiec chciał uszyć nowe ubrania dla dzieci, niestety zabrakło mu materiału. Został tylko czerwony aksamit. Ten niezwykły materiał powoduje, że liczna dziecięca widownia współtworzy z aktorem wspomnienie… O pewnej Babci, która bardzo kochała swoją wnuczkę. Chociaż spektakl jest pozbawiony dydaktyzmu to mali widzowie swoimi reakcjami doskonale określają to co właściwe, a co naganne. Wartości wychowawcze spektaklu są zrównoważone z żywiołową zabawą i poziomem artystycznym.
Twórcy spektaklu Teatru NEMNO:
Reżyseria i obsada - Henryk Hryniewicki; Scenografia - Dagmara Jemioła-Hryniewicka; Muzyka - Marek Papaj
Późne popołudnie i wieczór to propozycje dla młodzieży i dorosłych widzów.
Pierwszy akord należał do Teatru Słowa z BCK w Białej Podlaskiej, który już po raz trzeci gościł w Łukowskim Ośrodku Kultury.
Spektakl „Biały Sad” to opowieść o czasach współczesnych. W pociągu relacji Warszawa – Terespol spotykają się przypadkowi pasażerowie z bagażem różnych życiowych doświadczeń. Do przedziału wchodzą przaśne wiejskie kobiety, małolata, nauczycielka, zakonnica, biznesmen o politycznych aspiracjach. To rodzi prawdopodobne wątki moralne i społeczne przyprawione niewymuszonym humorem. Autorem tekstu jest bialszczanin Jacek Daniluk, a reżyserii spektaklu podjęła się Danuta Szaniawska.
„Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ” to etiuda teatralna na podstawie opowiadania Olgi Tokarczuk w wykonaniu Natalii Polkowskiej zapoczątkowała kolejny segment naszej teatralnej układanki dopełniony recytacjami prozy i poezji Macieja Radomyskiego, Julii Osiak, Wiktorii Czyżak, Mikołaja Niedzieli, Julii Semczuk i Leny Aleksandrowicz.
W założeniu miał to być przede wszystkim czas na zmianę przestrzeni teatralnej Sali Widowiskowej. Jednak młodzi recytatorzy stworzyli przy tej okazji artystyczną celebrację słowa.
Po tym artystycznym antrakcie rozpoczął się ostatni spektakl dla młodzieży i dorosłych. „GIAUR” zrealizowany na podstawie utworu G.G. Byrona jako forma ostatniej spowiedzi bohatera. Jest to monumentalne dzieło pod wzglądem formy, obrazu i siły słowa napełnione czytelnymi symbolami. Tragizm przeplata się tu z refleksją.
Twórcy spektaklu to także Teatr NEMNO: Reżyseria i obsada: Henryk Hryniewicki; Scenografia i projekcje video: Dagmara Jemioła-Hryniewicka; Muzyka: Piotr Zygma.
Dzień teatralny pokazał, że jest to dziedzina sztuki o nieograniczonych możliwościach zarówno dla aktorów jak i dla widzów.
Kochajmy tę sztukę z perspektywy sceny i widowni… co udowodnione zostało doświadczalnie podczas dnia teatralnego ŁUKOWSKIEJ MOCY KULTURY !
Komentarze