Jury w składzie:
- Anna Krawczyk – Kierownik Pracowni Słowa – Studium Kultury w Centrum Kultury w Lublinie;
- Dominika Jarosz – logopeda, animator kultury, instruktor sztuki żywego słowa;
- Anna Kistelska – główny instruktor ds. literatury i recytacji w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie,
po wysłuchało 125 prezentacji multimedialnych (szkoły podstawowe – 90, szkoły średnie – 27, dorośli – 8 recytatorów) przyznało nagrody i wyróżnienia. W kategorii szkół podstawowych III miejsce przypadło Maciejowi Radomyskiemu a Julia Semczuk została wyróżniona w kategorii szkół średnich. Oprócz tej dwójki łukowskich laureatów, w konkursie tym udział wzięli także młodsi recytatorzy Łukowskiego Ośrodka Kultury: Anastazja Sadło, Julia Osiak, Anna Rokicka, Lena Aleksandrowicz oraz Maksymilian Zdanowski. Gratulujemy wszystkim recytatorom, chociaż tylko Maćkowi i Julii udało się zdobyć tytuł laureata. W czasie pandemii wszystko jest trudniejsze w realizacji. Podejmujcie jednak działania mające na celu popularyzację pięknego języka polskiego. Możecie zawsze liczyć na pomoc pracowników Łukowskiego Ośrodka Kultury w przygotowaniu recytatorskich prezentacji wideo do konkursów on-line. W tym trudnym dla wszystkich czasie, magii słowa nie da się przecenić. Dziękujemy wszystkim recytatorom… to był Wasz „egzamin z życia” zdany celująco!
Podziękowanie od Jury Wojewódzkiego 24. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Egzamin z życia”:
„Jury dziękuje młodym i dojrzałym recytatorom za liczny udział w przeglądzie prezentacji multimedialnych 24. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Egzamin z życia”.
Żywe zainteresowanie udziałem świadczy o stałej potrzebie aktywności w życiu społecznym i kulturalnym naszego województwa.
Jury podkreśla wyjątkowość tegorocznego konkursu, którego zasady podyktowały ograniczenia wynikające z pandemii.
Okoliczności uniemożliwiły nam wszystkim bezpośredni kontakt, tak istotny w przekazywaniu emocji i budowaniu relacji recytator – widz.
To w niektórych przypadkach rodziło pokusę, by posiłkować się tekstami znajdującymi się za kamerą. Jest to praktyka nieuczciwa, niszcząca zaufanie i wiarę w autentyczność przekazu. Na szczęście były to sytuacje wyjątkowe. Większość z Was włożyła dużo pracy w przygotowanie swoich prezentacji, co zaowocowało licznymi nagrodami i wyróżnieniami.”
Komentarze