Obchody w zmienionej formule w całości można było obejrzeć na żywo za pośrednictwem internetu.
Łukowskie obchody Święta Niepodległości zorganizowano tak, aby zachować wszelkie zasady obwiązujące w czasie pandemii. Nie było pocztów sztandarowych, ani okolicznościowych wystąpień. Odbyła się natomiast Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą odprawiono w kościele Przemieniania Pańskiego. Eucharystii przewodniczył ksiądz proboszcz Jerzy Cąkała. Obecni też byli ksiądz proboszcz Andrzej Kieliszek oraz proboszczowie emeryci: ksiądz Jan Kurek oraz ksiądz Antonii Pietruszka. Homilię wygłosił ksiądz Tomasz Kostecki. Mówił o narodzie. O wspólnocie. O tym, byśmy zawsze pamiętali, że „jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”.
Zaraz po zakończeniu Mszy Świętej z krótką częścią artystyczną wystąpili recytatorzy z Teatru Poezji ŁOK i wokalistki z Fabryki Piosenki. Następnie przed tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej spotkały się delegacje władz samorządowych. Po odegraniu hymnu, złożono kwiaty przed tablicą POW. Na zakończenie na trąbce zagrał Antoni Fartushnyi.
Na zakończenie łukowskich obchodów Święta Niepodległości w godzinach 12:00-14:00 na placu Wolności i Solidarności można było obejrzeć zarejestrowany wcześniej koncert polskich pieśni patriotycznych „Dźwięki wolności" przygotowany przez lubelskich muzyków ze stowarzyszenia "Wschód Kultury" oraz montaż fotografii wraz z recytacją przedstawiający Łuków w okresie między wojennym oraz powojennym.
za podlasie24.pl
Zapis wideo obchodów:
Zapis koncertu:
„Łuków z okresu 20-lecia międzywojennego” oraz „Łuków z okresu 1939-1945”:
Komentarze