Ten galowy koncert poetycki to forma zbilansowania i publicznej prezentacji całorocznych działań recytatorskich w naszej placówce. Podobne spotkanie odbyło się po raz pierwszy rok temu. Jest to ponadto możliwość spotkania wszystkich recytatorów jednocześnie i wzajemnej prezentacji międzypokoleniowej i kolejny edukacyjny krok. Najmłodsi mogą usłyszeć i zobaczyć do czego się dochodzi po latach pracy nad słowem a najstarsi recytatorzy słuchając młodszych zapewne zadadzą sobie sprawę z przebytej drogi. Takie wydarzenia staną się tradycją dzięki wspólnemu działaniu Pana Dyrektora Grzegorza Skwarka, kadry ŁOK, zespołu recytatorów i ich rodziców.
Twórczy wysiłek młodych „szermierzy” słowa jest szanowany i doceniany.
W tegorocznym sezonie kulturalnym, podobnie jak uczestnicy innych formy pracy, musieli i chcieli się zmierzyć z pandemicznym wyzwaniem.
Recytacja to przede wszystkim indywidualne warsztaty, więc jak tylko było to możliwe wróciliśmy ponownie do realności w działaniu.
Wcześniej odpowiedzieliście bardzo licznie na akcję co słychać ((( ? ))) nagrywając na dyktafony swoje interpretacje tekstów w domowym zaciszu.
Następnie nadarzyła się możliwość nagrania kilku spektakli.
Ich czas produkcji był zbyt krótki i nie mieliśmy możliwości zdystansowania się od efektów.
Nie jest to szczyt naszych możliwości twórczych i powód do niepokornych samozachwytów… najcenniejsze jest jednak nasze nowe doświadczenie.
Wreszcie pojawiły się propozycje konkursów online.
Wzięliście w nich udział osiągając spektakularne sukcesy w Siedlcach i w Lublinie..
W realnej czasoprzestrzeni prezentacje recytatorskie bronią się same…
W trudnej pandemicznej sytuacji nie pozostaliśmy osamotnieni.
Dziękuję w Waszym imieniu Panu Michałowi Żurawskiemu i Hubertowi Wysokińskiemu za profesjonalne nagrania naszych konkursowych wideoprezentacji i poczynań z teatralno-filmowych.
W programie koncertu znalazło się dziewięć wykonań realnych „tu i teraz” na łukowskiej scenie, jedna prezentacja w duecie, siedem wideoprezentacji i trzy eksperymentalne prezentacje wirtualno-realne. Wydarzenie potrwało ponad dwie godziny z krótkim antraktem. Konstrukcja programu okazała się trafna… a czas z poezją upłynął niepostrzeżenie. Dziękujemy Pani Ani Karolkiewicz za bardzo klimatyczną aranżację plastyczną sceny. Myślę, że było to popołudnie bardzo wysmakowanych wrażeń estetycznych, zarówno dla widzów jak i dla recytatorów, którzy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i książkami ufundowanymi przez Łukowski Ośrodek Kultury.
Plejada łukowskich recytatorów to:
Julia Osiak, Anna Rokicka, Lena Aleksandrowicz, Anastazja Sadło, Emilia Rzymowska, Gabriela Semczuk, Kajetan Domański, Magdalena Ogrodnik, Joanna Lendzion, Maciej Radomyski, Maja Domańska, Julia Semczuk, Natalia Dyjak, Julia Sposób i Kacper Siwiak. Nasi mistrzowie słowa przyjęli wakacyjne życzenia, wyróżnienia i gratulacje od goszczących na wydarzeniu - Członka Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastiana Trojaka, Burmistrza Łukowa Piotra Płudowskiego i Dyrektora Łukowskiego Ośrodka Kultury Grzegorza Skwarka. Dołączam się do tych życzeń podkreślając, obok konkursowych sukcesów, także Wasze zaangażowanie w wydarzenia społeczno-kulturalne naszego miasta i regionu. To dzięki Wam i współpracy instruktorskiej z Waszymi poprzednikami, miałem zaszczyt odebrać od Wicemarszałka Województwa Lubelskiego Medalu Pamiątkowego Województwa Lubelskiego za zasługi dla województwa lubelskiego, przyznanego przez Zarząd Województwa Lubelskiego.
Komentarze