Strona główna | Kontakt

 

 

Zasmakuj w kulturze przez duże K


WYSTAWA PRAC UCZESTNIKÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO
Pt. „MOJA WIZJA KRYJÓWKI KS. STANISŁAWA BRZÓSKI W JACIE"


Organizatorzy:

- Stowarzyszenie „Nasze Dziedzictwo”

Współorganizatorzy:

- Burmistrz Miasta Łuków – Dariusz Szustek
- Starosta Łukowski – Janusz Kozioł
- Wójt Gminy – Mariusz Osiak

Wystawa prac w Łukowskim Ośrodku Kultury od 10 do 30 XII 2014 r.


------------------------------------------------------------------------------------------


PROTOKÓŁ XIV WOJEWÓDZKIEGO  KONKURSU RECYTATORSKIEGO
 POEZJI I PROZY Ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga” 2014

Komisja w składzie:

1.    Anna Kistelska – główny instruktor kultury żywego słowa Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie,
2.    Alicja Tomaszewska – instruktor Łukowskiego Ośrodka Kultury w Łukowie,
3.    Sławomir Żyłka – instruktor Łukowskiego Ośrodka Kultury w Łukowie,

po wysłuchaniu 44 recytatorów w czterech kategoriach wiekowych postanowiła:

w kategorii – szkoła podstawowa klasy I-III
nagrodzić: Kuba Fijał  – Szkoła Podstawowa w Czerśli, opiekun: Justyna Porębska
Wiktoria Grabowska -Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa nr 1  w Łukowie, opiekun: Hanna Wiącek
wyróżnić: Natalia Kulenty -Szkoła Podstawowa w Zakrzewie, opiekun: Anna Siczek
Kornelia Muszyńska – Szkoła Podstawowa w Czerśli, opiekun: Beata Pilszyk
Maciej Misztal –Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie, opiekun: Iga Mazurek - Racka

w kategorii – szkoła podstawowa klasy IV-VI
nagrodzić: Paweł Szczygielski –Szkoła Podstawowa w Zakrzewie, opiekun: Agnieszka Kulenty
Kacper Siwiak –Szkoła Podstawowa w Zalesiu, opiekun: Alicja Dziak
Patryk Łazuga – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie, opiekun: Barbara Michalczuk

wyróżnić:
Bartłomiej Niewęgłowski – Szkoła Podstawowa nr 5 w Łuków, opiekun: Elżbiet Gajek
Aleksandra Michalak –Szkoła Podstawowa w Czerśli, opiekun: Małgorzata Biaduń
w kategorii – gimnazja:
nagrodzić: Daniel Mazur, Puławski Ośrodek Kultury, „DOM CHEMIKA”, opiekun: Anna Filipiak
Anna Zając –Gimnazjum nr 3 w Łukowie, opiekun: Jolanta Gnas - Zienkiewicz

wyróżnić: Paulina Kozak – Puławski Ośrodek Kultury „DOM CHEMIKA”, opiekun: Anna Filipiak
Weronika Kwiatkowska – Gimnazjum nr 3 w Dęblinie, opiekun: Katarzyna Dybalska
Bartłomiej Duda –Gimnazjum nr1 w Łęcznej, opiekun: Grzegorz Jacek Pelica

w kategorii – szkoły ponadgimnazjalne:
wyróżnić: Paula Osiak,Puławski Ośrodek Kultury „DOM CHEMIKA”, opiekun: Anna Filipiak
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a laureaci także upominki książkowe.

Łuków, 12 grudnia 2014 r.



-------------------------------------------------------------------------------------------


PROTOKÓŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO

„KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

Z posiedzenia Jury w dniu 02-12-2014 r. dotyczący konkursu plastycznego
na   Bożonarodzeniową Kartkę Świąteczną ogłoszonego przez Łukowski Ośrodek Kultury.

Na konkurs wpłynęło 373 prace.

 Oceny prac konkursowych dokonało Jury w składzie:

- Agata Trzpiel – przewodnicząca komisji,

- Elżbieta Jaroszyńska – członek komisji,

- Alicja Tomaszewska - członek komisji,

Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę: oryginalność,
estetykę prac, nawiązanie do tradycji, pomysłowość, ogólne wrażenie
estetyczne, samodzielność wykonania pracy.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria szkoły podstawowe  kl. I-III:

Prace nagrodzone :

Kacper Zdunek - Szkoła Podstawowa w Burcu; opiekun -  Elżbieta Kozak;

Natalka Wierzchowska - Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie; opiekun – Beata Michalec;

Gabriela Kaniewska - Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie;

opiekun -  Marzena Jastrzębska.

 

Prace wyróżnione :

 

Oliwia Celińska - Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie;

     opiekun – Agnieszka Bancerz;

Emilka Gosek - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie – Szkoła

  Podstawowa nr 4; opiekun – Monika Wolanin-Drozd;

Julia Wysokińska - Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie;

  opiekun – Marzena Jastrzębska;

Agnieszka Szabelska - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie – Szkoła

 Podstawowa nr 4; opiekun – Monika Wolanin-Drozd;

Igor Makowski – Zespół Szkół w Dąbiu; opiekun – Agnieszka Pniewska;

Dominika Piros - Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie;

opiekun – Agnieszka Bancerz;

Krzysztof Beran - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie – Szkoła

Podstawowa nr 4; opiekun – Agnieszka Jezierska;

Natalia Abramek – Szkoła Podstawowa w Burcu; opiekun – Marta Mazurek;

Szymon Szczygieł – Szkoła Podstawowa w Gręzówce; opiekun – Ewa Grom;

Sebastian Pruchniewicz - Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie;

opiekun – Agnieszka Bancerz;

Dominika Kondracka - Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie;

opiekun – Marta Jaroszkiewicz;

 

Jakub Zielonka - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie – Szkoła

Podstawowa nr 4; opiekun – Bożena Pilska;

Lena Duczkowska - Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie;

opiekun – Małgorzata Kania;

Kacper Celiński - Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie;

opiekun – Marta Jaroszkiewicz;

Maja Misiak - Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie;

opiekun – Iwona Muszyńska;

Bartosz Paszkiewicz - Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie;

opiekun – Barbara Zaniewicz;

Julia Gałęzowska - Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie;

opiekun – Elżbieta Rodak;

Zuzia Dylak – Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie; opiekun – Halina Sekita-Waltz;

Martyna Dadasiewicz - Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie; opiekun – Hanna Zawadzka;

Amelka Zawadzka - Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie; opiekun – Halina Sekita-Waltz;

Dawid Korlaga – Szkoła Podstawowa w Gręzówce; opiekun – Ewa Grom;

Jakub Pucyk – Zespół Placówek w Łukowie; opiekun – Agnieszka Sójka;

Kuba Zarzycki - Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie;

opiekun – Marta Jaroszkiewicz.

 

 

Kategoria szkoły podstawowe  kl. IV-VI:

 

Prace nagrodzone :     

 

Alicja Dziurdziak – Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie; opiekun – Halina Sekita-Waltz;

Emilia Zalewska – Szkoła Podstawowa im. ks. bpa Junoszy Szaniawskiego w Szaniawach;

opiekun – Iwona Perczyńska;

Anita Dębowska - Szkoła Podstawowa im. ks. bpa Junoszy Szaniawskiego w Szaniawach;

opiekun – Iwona Perczyńska;

 

 

Prace wyróżnione:

 

Agnieszka Laskowska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie; opiekun - Halina Sekita-Waltz;

Wiktoria Zawadzka - Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie; opiekun - Halina Sekita-Waltz;

Daniel Machniak - Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie; opiekun - Halina Sekita-Waltz;

Laura Dębowska - Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie; opiekun - Halina Sekita-Waltz;

Klaudia Zarzycka - Szkoła Podstawowa im. ks. bpa Junoszy Szaniawskiego w Szaniawach;

opiekun – Iwona Perczyńska; Aleksandra Bryńczak-Mąka;

Mateusz Grochowski - Szkoła Podstawowa im. ks. bpa Junoszy Szaniawskiego

w Szaniawach;  opiekun – Iwona Perczyńska; Aleksandra Bryńczak-Mąka;

Karolina Jakubaszek - Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie; opiekun - Halina Sekita-Waltz;

Zuzanna  Mikołajczuk - Szkoła Podstawowa im. ks. bpa Junoszy Szaniawskiego

w Szaniawach;  opiekun – Iwona Perczyńska; Aleksandra Bryńczak-Mąka;

Patrycja Adamczyk – Szkoła Podstawowa w Burcu; opiekun – Katarzyna Szczygielska;

Martyna Czerepińska - Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie;

opiekun – Bogusława Danuta Świderska;

Julia Orzeł - Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie;

opiekun – Bogusława Danuta Świderska.

 

Kategoria gimnazja:

 

Prace nagrodzone:

 

 

Ewelina Różycka - Gimnazjum nr 2 w Łukowie; opiekun – Agnieszka Czerska – Pawlak

Weronika Zabłocka - Gimnazjum nr 2 w Łukowie; opiekun – Agnieszka Czerska – Pawlak

Adrian Borkowski - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie; Gimnazjum

                                   nr 1; opiekun Aneta Borkowska.

 

 

Wyróżnienia:

Sylwia Jukowska - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie; Gimnazjum nr 1; opiekun Aneta Borkowska

Kacper Filipczak - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie; Gimnazjum nr 1; opiekun Aneta Borkowska

Natalia Pasik - Gimnazjum nr 2 w Łukowie; opiekun – Agnieszka Czerska – Pawlak

 

 

 

Najciekawsza praca została wybrana do projektu Kartki Bożonarodzeniowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. Wykonała ją Alicja Dziurdziak z kl. IV Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie pod kierunkiem Pani Haliny Sekity-Waltz.

 

Laureatów zapraszamy na uroczyste podsumowanie konkursu 15 grudnia 2014 r. godz. 10.00 (poniedziałek) do Łukowskiego Ośrodka Kultury, gdzie zostaną wręczone dyplomy oraz symboliczne nagrody. Nagrodzone i wyróżnione prace będą wystawione w Galerii PROwizorium.

Jury i organizatorzy dziękują dzieciom za wykonanie Kart Bożonarodzeniowych oraz nauczycielom za wsparcie młodych talentów.

 

 

 

 




*******************************************************************************************




REKRUTACJA NA ROK AKADEMICKI 2014-2015 od 15 września 2014 r.

Zapraszamy osoby 50+, kończące swoją aktywność zawodową, do udziału w zajęciach 
ŁUKOWSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU, w roku akademickim 2014-2015.

Warunki przyjęcia:
• Posiadanie statusu emeryta/rencisty bez względu na wiek i poziom wykształcenia.
• Złożenie deklaracji słuchacza Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
dokument dostępny w pokoju instruktorów Łukowskiego Ośrodka Kultury,
ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 20.
• Dostarczenie zdjęcia do legitymacji.



  -------------------------------------------------------------------------------------


  

 

 

ŁOK doceniony!

Najbliższe wydarzenia


ŁOK with me...




Polecamy

Gdzie nas znaleźć
ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 20
21-400 Łuków

tel/fax. 25 798 32 72
e-mail: lok@lok.lukow.pl
 

Facebook Nasz kanał RSS Jak do nas trafić Biuletyn Informacji Publicznej

 

Partnerzy:

Urząd Miasta w Łukowie Starostwo Powiatowe w Łukowie Polski Instytut Sztuki Filmowej Państwowa Szkoła Muzyczna w Łukowie Biblioteka Publiczna w Łukowie

Łukowski Ośrodek Kultury
21-400 Łuków, ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 20
NIP 8251002437     REGON 000282435
Bank Spółdzielczy Trzebieszów o/Łuków    nr 13 9206 1048 7103 0443 2000 0040