Spotkanie miłośników teatru miało miejsce w dniach 17 i 18 września 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie. Wydarzenie to projekt międzypokoleniowy a jednocześnie okazja do integracji środowisk teatralnych województwa lubelskiego. Na scenie wystąpili: Teatr NEMNO z Rzeszowa w lalkowym spektaklu dla dzieci „Misiowe przygody”, Teatr Notoco Senior z Kraśnika w spektaklu „Sztetl Kraśnik”, Teatr „Oko” z Rudy-Huty w przedstawieniu „Topiel”, Teatr Straszydełka z GOK w Ulanie-Majoracie w spektaklu „Być... albo nie być” oraz Milena Sosnówka w monodramie „Mały problem, Natalia Dyjak w monodramie „Ja... siostra Fridy” i Adam Sokolnicki w monodramie „Cafe nadzieja”. Uczestnikami warsztatów „Dajmy się steatralizować międzypokoleniowo” byli także pasjonaci teatru i recytacji z Łukowskiego Ośrodka Kultury: Lena Aleksandrowicz, Natalia Polkowska, Mikołaj Aleksandrowicz, Mikołaj Niedziela oraz Kacper Siwiak.
Podczas wydarzenia odbyły się również międzypokoleniowe warsztaty „Karmienie kamienia”, które poprowadził Henryk Hryniewicki z Teatru NEMNO a uczestnicy zajęć przygotowali powarsztatową etiudę pod takim samym tytułem.
Wydarzeniem towarzyszącym warsztatom była wystawa dziecięcych projektów graficznych do monodramu pt. „Kabaret zielone piórko” Przemysława Gąsiorowicza.
W sobotnie popołudnie uczestnicy warsztatów „Teatr w ogrodzie?” wybrali się również do Państwa Adamczyków w Sobolach, gdzie słuchali barwnych opowieści Gospodarza podczas sentymentalnej wędrówki po ich ogrodzie.
Wydarzenie o wieloletniej już tradycji „Teatr w ogrodzie?” dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
Komentarze