Zakończył się XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” (25-27.05.2017), jeden z najbardziej popularnych i cenionych festiwali w Europie. Udział w wydarzeniu wzięło prawie ośmiuset wykonawców w wieku 6-25 lat, w tym blisko 150 zespołów i solistów z Polski i Europy między innymi Litwy, Ukrainy, Rosji oraz Gruzji. Ich występy oceniali znakomici jurorzy, uznani w środowisku artystycznym kompozytorzy, wokaliści, tancerze, choreografowie i pedagodzy.

 

W finale Festiwalu Fabrykę Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury reprezentowali: Karolina Jastrzębska, Emilia Szcześniak i Kuba Jastrzębski. Do finału dostali się również związani z Fabryką, a reprezentujący na Festiwalu Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukowie - Gabrysia Łukasik, Marta Wardak, Weronika Wierzchowska, Mikołaj Gajowy.

Po trzech intensywnych dniach przesłuchań i warsztatów Jury wyłoniło zwycięzców, a wśród nich naszych podopiecznych.

W kategorii soliści:

- Brązowa Muszelka - Kuba Jastrzębski - kategoria 11-13 lat (Łukowski Ośrodek Kultury)

- Srebrna Muszelka - Mikołaj Gajowy - kategoria 6-10 lat (Szkolne Studio Piosenki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie)

W kategorii zespoły:

- Srebrna Muszelka - Jedyneczki - Marta Wardak, Weronika Wierzchowska, Mikołaj Gajowy - kategoria 6-10 lat (Szkolne Studio Piosenki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie)

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim wokalistom udziału w Międzynarodowym Festiwalu oraz tak wysokich miejsc laureatom.