Miasto Łuków, Łukowski Ośrodek Kultury, Kino Łuków, Towarzystwo Fruwającej Muchy, Klub Weteranów Szos oraz Biegacze Pomagacze - Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc zapraszają na uroczyste obchody 73 - rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które rozpoczną się we wtorek 1 sierpnia 2017 roku o godzinie 17.00. Uroczystości odbędą się w Parku Miejskim w Łukowie przy „Mówiącym kamieniu” upamiętniającym uczestników Powstania Warszawskiego pochodzących z Ziemi Łukowskiej.

Punktualnie w godzinie W zawyją syreny alarmowe. Następnie zapraszamy mieszkańców naszego miasta i okolic do wspólnego śpiewania pieśni powstańczych oraz złożenia kwiatów i zniczy. Wystartują też Biegacze Pomagacze, którzy będą biegali przez 63 minuty, aby w ten sposób uczcić 63 dni Powstania Warszawskiego.
Łukowskie obchody 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zakończy projekcja filmu „Powstanie Warszawskie”, która odbędzie się o godz. 21:00 w Amfiteatrze Miejskim w Łukowie.
„Powstanie Warszawskie" to pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction, czyli film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 r.

W związku z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy mieszkańców Łukowa i okolic do wywieszenia w dniu 1 sierpnia roku flag państwowych na swych posesjach i balkonach.