Jest to jedyna  w regionie kulturalna, plenerowa impreza skierowana głównie do dzieci, ale nie tylko. To festyn, podczas którego integrujemy społeczność lokalną, promujemy aktywny wypoczynek Przez szereg działań artystycznych zapewniamy mieszkańcom możliwość relaksu na świeżym powietrzu, dobrego spotkania i radosnej wspólnej rodzinnej zabawy, stwarzamy możliwość do rozwoju artystycznego.

Na terenie całego Parku są liczne atrakcje dla najmłodszych mieszkańców Łukowa, ich rodziców  i dziadków. Maluchy mogą dawać upust swojej energii skacząc i zjeżdżając na kolorowych zjeżdżalniach. Dmuchane zamki, przejażdżki kucykami i bryczką, zabawy na trampolinie, malowanie buziek, kule WATER-BALL  i  ZOR-BALL to kolejne atrakcje festynu,  z których podczas niedzielnej imprezy uczestnicy mogą skorzystać.

Ciekawe zabawy, konkursy z nagrodami, prezentacje, bliskie spotkanie z teatrem zainteresują odbiorców w każdym wieku. Największą atrakcję stanowi spektakl teatralny w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Świetną zabawę z publicznością zyskujemy dzięki elementom magii, teatru, cyrku, pantomimy, muzyki, tańca i improwizacji.

 

Co było w roku 2011?

Na imprezie świetnie bawiły się zarówno dzieci jak i dorośli. W programie przewidziano wiele ciekawych działań plastycznych i artystycznych, np. malowanie obrazów rękoma, nazwane humorystycznie „Ręką - Dzieło”. Na początku pikniku, najmłodsi mieli okazję własnoręcznie wykonać szklany witraż. Wszyscy chętni mogli zrobić też kukiełki oraz różne figury z balonów. Podczas pikniku był program teatralny „Bąblada Maskarada” i popisy kabaretowo-cyrkowe. Oba spektakle przygotowali aktorzy z Teatru Narwal z Białegostoku. W trakcie „Pikniku Rodzinnego” odbyły się wybory Małej Miss Łukowa. Następnie na scenie łukowskiego parku zaprezentowali się cyrkowcy. Pierwszym punktem ich występu była zabawa bańkami mydlanymi. Artyści zaprosili do udziału na scenie dzieci. Poza tym w trakcie Pikniku Rodzinnego były wybory Małej Miss Łukowa 2011. Została nią Natalia Dobrowolska.


Rok 2012
Od godz. 14.00 do późnego wieczora mieszkańcy Łukowa mogli skorzystać z wielu atrakcji m.in.: pokaz modeli latających, ogródek wakacyjnych smakołyków, urządzenia rekreacyjno - sportowe, water ball, przejażdżki kucykiem, gabinet fryzur kolorowych oraz zakład makijażu nietypowego. Wspólną, niepowtarzalną zabawę poprowadził duet klaunów RUPHERT & RICO w programie artystycznym „Mamo-Tato baw się ze mną !!! ”. Super wesołe piosenki, dynamiczna akcja, blok rozrywkowo-konkursowy, malowanie buzi i włosów, deszcze baniek mydlanych, deszcze confetti, chodzenie na szczudłach przyniosły uśmiech wszystkim dzieciom.


Rok 2013
11 sierpnia 2013 roku  Łukowski Ośrodek Kultury zorganizował w  Parku Miejskim III PIKNIK RODZINNY w ramach „ Akcji Lato z Kasą Stefczyka ”. Największą atrakcją był występ cyrkowy oraz blok rozrywkowy  i konkursowo-zabawowy CLOWN CIRCUS SHOW „RUPHERTA I RICO ”  w programie artystycznym „ Cyrk przyjechał do miasteczka ”. Na terenie całego Parku miały miejsce liczne atrakcje dla najmłodszych mieszkańców Łukowa, ich rodziców  i dziadków. Maluchy  mogły dawać upust swojej energii skacząc i zjeżdżając na kolorowych zjeżdżalniach, trampolinie. Kule WATER-BALL  i  ZOR-BALL to kolejne atrakcje Pikniku.

 

Rok 2014
10 sierpnia 2014 roku  w Parku Miejskim odbył się  IV PIKNIK RODZINNY. „Szalony Dziki Zachód ” – zwariowane show w kowbojskim wydaniu, na którym dzieci spotkały szeryfa  Lwa Alexa i kowbojkę Myszkę Minne. Tańce country, wyścigi dyliżansów i inne szalone  konkurencje, w których mierzyli się  najmłodsi, wprowadziły  prawdziwy klimat Dzikiego Zachodu – rodem  z najlepszych westernów. Dodatkową atrakcją były  stoiska z artystycznym malowaniem twarzy, dmuchane boisko sportowe, sportowe stoiska animacyjne: badminton, szczudła do nauki chodzenia dla dzieci i dorosłych, tenis jednostanowiskowy. Na terenie całego Parku liczne atrakcje dla najmłodszych mieszkańców Łukowa:  kolorowe zjeżdżalnie, dmuchane zamki, zabawy na trampolinie, kule WATER-BALL  i  ZOR-BALL.